Architektura domu w stylu dworskim – okiem specjalisty

Projekty dworków zazwyczaj są dostosowane do potrzeb klienta. Domy w stylu dworkowym odznaczają się wyglądem zewnętrznym i tradycją. Każdy, kto ceni piękno i funkcjonalność, powinien być zadowolony z takiego rozwiązania. Co ciekawe, domy w stylu dworskim doskonale sprawdzają się w każdym otoczeniu, bardzo efektownie prezentują się także w wiejskim otoczeniu. Jakie cechy charakterystyczne mają domy w tym stylu?

Projekty w stylu dworkowym

Projekty w stylu dworkowym zazwyczaj mają tradycyjną bryłę i standardowy układ wnętrz. Można wybierać wśród domów mniejszych, jak i większych. Walory estetyczne prezentują się bardzo dobrze, a dodatkowe okna doświetlą wnętrze pomieszczeń w domu.

projekty dworków

Projekty dworków odnoszą się do staropolskiego szlacheckiego dworku.
Architektura wciąż ulega przekształceniom, a nowatorskie pomysły są funkcjonalne i bezpieczne, dlatego domy w stylu dworskim cieszą się uznaniem wielu osób.

Cechy charakterystyczne

Domy w takim stylu posiadają najczęściej wysoki, kilkuspadowy dach. Ganek jest usytuowany na przodzie domu, posiada zadaszenie i prowadzi do wnętrza domu. Okna w dworkowym domu zazwyczaj nie są wielkie, ale mogą być ozdobione. Ściana frontowa jest doskonałym miejscem na wejście do domu. Do dworków prowadzą szerokie podjazdy, korzysta się także z ogrodowej elewacji, tworząc funkcjonalny taras. Można także wydzielić miejsce na garaż i zagospodarować poddasze, co jest dodatkowym atutem. Dworki w dzisiejszych czasach nie są nieciekawe i starodawne – tworzą nowy styl, wpisując się w tradycję polską.

Domy w stylu dworkowym

Architektura domu w stylu dworskim ma za zadanie nawiązywać do dworów z XIX i XX wieku. Kolumnowy ganek przyciąga wzrok i zachwycą unikalnością. Wysokie, łamane dachy dają niesamowity efekt. Wejście najczęściej otaczają eleganckie kolumny, nadające spójności i nowoczesności. W budynku może się także znajdować dach z wieżyczką i odrębnymi narożnikami dachowymi. To zapewni oryginalność i nawiąże do dawnych czasów, przełamując stereotypy i tworząc nowy styl.